Close

Ministerstwo Kultury

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL w 2014r. wykonało na zlecenie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 00-071 Warszawa, ul.Krakowskie Przedmieście 15/17 remont bram wjazdowych na posesję.

Zakres prac obejmował:

  • remont fragmentów murowanych wraz z tynkami, elementami okładzin z piaskowca i obróbkami blacharskimi gzymsów; 
  • naprawę elementów stalowych i żelaznych (bramy, furtki, dekoracje) wraz z renowacją detali złoconych;
  • montaż automatycznych słupków (zapory drogowe) i likwidację istniejących zapór (szlabany).

Przedmiotem remontu był składający się z dwóch części zespół fragmentów murumurowanych filarów oraz dwuskrzydłowych bram i furt od strony ulicy Krakowskie Przedmieście.
Fragmenty ogrodzenia (północny i południowy) zamykają dziedziniec pomiędzy centralnie usytuowaną kordegardą a bocznymi skrzydłami pałacu.
Bramy są póżniejsze niż budynek główny (rekonstrukcja z okresu po II Wojnie Światowej) i “kordegarda” (połowa XVIII wieku), powstały na podstawie projektu
Marconiego u schyłku XIX wieku.
Oba odcinki składają się z centralnie umieszczonego przejazdów i bocznych, zwieńczonych półkolami otworów zamykanych furtami.W przejeździe dwuskrzydłowe, żelazne wrota. Wrota obsadzone na zawiasach w murowanych filarach. Fragmenty murów z furtami i filary bramy zwieńczone dekoracjmi z piaskowca. Cokół okładany płytami z piaskowca. Podstawowa część powierzchni tynkowana tynkiem cementowo-wapiennym i malowana.

Remont bram wjazdowych - Ministerstwo Kultury - Anpol Budownictwo

Zdjęcia realizacji