ANPOL podpisał umowę ze Skarbem Państwa – Kancelaria Sejmu mającą siedzibę Warszawie przy ul. Wiejska 4/6/8, na wykonanie remontu elewacji budynku Kancelarii Sejmu przy ul. Zagórnej 3 w Warszawie.

Budynek przy ul. Zagórnej 3 (przed II wojną światową nr 9) zbudowany został w 1915 r. Ufundował go znany warszawski finansista i filantrop Wojciech Sawicki – powstaniec styczniowy, dyrektor Banku Handlowego – z przeznaczeniem na sierociniec dla ubogich dzieci Powiśla Czerniakowskiego (głównie młodych dziewcząt). Od 1991 r. budynek znajduje się w zarządzie Kancelarii Sejmu RP. Mieszczą się tu Biuro Analiz Sejmowych oraz Wydawnictwo Sejmowe. Budynek wraz z terenem jest obiektem zabytkowym, wpisanym do rejestru zabytków pod nr 1492. Remont elewacji obejmował roboty remontowo-konserwatorskie, elementy stalowe oraz elementy miedziane.
Budynek wpisany do rejestru zabytków w lipcu 1991r., pod numerem 1492-A , wolnostojący o 3 kondygnacjach pełnych naziemnych i 2 ukrytych w dachu mansardowym. Od strony południowej okna piwniczne zostały odsłonięte poprzez obniżenie terenu do ich dolnego poziomu. Okna piwniczne od strony północnej znajdują się w studzience – fosie wykonanej wzdłuż budynku – która jest przykryta stalową kratą. Poziom parteru znajduje się ok. 1,40 m nad terenem, a dostęp do wszystkich kondygnacji zapewniają 2 klatki schodowe usytuowane w ryzalitach bocznych.
Elewacja północna: (frontowa) – pomiędzy dwoma skrajnymi ryzalitami lekko wysuniętymi przed lico budynku, znajduje się sześcioosiowa elewacja. Do ryzalitów przylegają przedsionku zakryte daszkami dwuspadowymi. Przedsionki zwieńczone przerywanymi trójkątnymi tamponami. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe, drewniane, zwieńczone naświetlem zamkniętym od góry łukiem odcinkowym. W ryzalitach tablice z brązu umieszczono w ramie w bordiurze.
Okna ryzalitów na 2 i 3 kondygnacji prostokątne potrójne, na 4 kondygnacji również trójdzielne ale zamknięte od góry łukiem pełnym. Pilastry obejmujące okna po obu stronach są boniowane, podobnie jak ściana parteru.
Pionowy podział środkowej części elewacji stanowią okna poziomy wyznaczają gzymsy, pośrednie, miedzy piętrowe oraz gzyms kordonowy. Okna części środkowej na parterze zamknięte łukiem odcinkowym, Nad oknami znajdują się zworniki. Pod oknami – płyciny o różnym rysunku.
Elewacja południowa: ośmioosiowa: której pionowy podział stanowią otwory okienne a podział poziomy zaznaczaj: gzyms między piętrowy i górny kordonowy. Okna prostokątne – w piwnicy i na parterze zamknięte łukiem odcinkowym. Drzwi wyjściowe na poziomie piwnic zostały zlikwidowane. Pozostały murek i schodzi Inwestor przeznaczył do likwidacji i wyrównania tego miejsca do poziomu istniejącego.
Elewacje boczne – zachodnia i wschodnia – bez wystroju architektonicznego. W trakcie remontu w latach 80 tych na obu bocznych elewacjach wstawiono po 2 okna doświetlające korytarz i sanitariaty. Dawne pomieszczenia opału od strony zachodniej adoptowane na wentylatornię i garaż – w ostatnim czasie przekształcone na pokój biurowy.